Wybielanie zębów

Piękny uśmiech jest wizytówką każdego człowieka. Wpływa na to jak jesteśmy odbierani przez otoczenie oraz poprawia naszą samoocenę i samopoczucie. Świadomi korzyści jakie idą za posiadaniem pięknych, białych zębów, oferujemy naszym Pacjentom usługę bezpiecznego , medycznego wybielania zębów. 

Obecnie stosowaną przez nas metodą jest medyczne, nocne wybielanie z użyciem indywidualnych nakładek . Olśniewające i TRWAŁE efekty poparte naszymi wieloletnimi obserwacjami- bez efektów ubocznych i nadmiernej nadwrażliwości zębiny-sprawiły,że jest to metoda przez nas sprawdzona również na zębach własnych i rekomendowana przez dentystów w naszej klinice.

Przygotowanie do wybielania zębów

Wybielanie zębów w Gallus Dental Clinic musi zostać poprzedzone konsultacją kwalifikującą do wybielania  ich odpowiednim przygotowaniem. Co należy pod tym rozumieć?

  • wyleczenie zębów – przed planowanym wybielaniem zębów należy poddać je dokładnemu leczeniu. Wszelka próchnica musi zostać usunięta,a  ubytki uzupełnione. Wszystko po to, aby substancja wybielająca, która wykorzystywana jest do procesu wybielania, nie przedostała się do zębiny, gdyż mogłaby wówczas doprowadzić do poważnych uszkodzeń zęba;
  • usunięcia kamienia nazębnego – aby wybielanie zębów dało dobre, równomierne efekty, nie może znajdować się na nich kamień nazębny. W pozbyciu się kamienia pomoże zabieg skalingu z piaskowaniem.

Nakładkowe wybielanie zębów – na czym polega?

krok 1.  po konsultacji i przygotowaniu zębów do wybielania, odbywa się wizyta na której pobierane są wyciski,a następnie technik wykonuje  dwie przezroczyste, indywidualne szyny, które zwane są nakładkami. Celem pobierania odcisków jest to, aby nakładki ściśle przylegały do zębów pacjenta- co zapobiega wypłynięciu żelu w trakcie wybielania i spowodowania uszkodzeń dziąseł. Przygotowane przez nas nakładki są wyjątkowo cieńkie- 1,5mm!! elastyczne i nieodczuwalne w jakie ustnej.

krok 2. Podczas drugiej wizyty u lekarza stomatologa pacjent przymierza nakładki w celu oceny prawidłowości ich wykonania oraz otrzymuje strzykawki wypełnione żelem wybielającym, w którym stężenie substancji wybielającej dobierane jest indywidualnie, z uwzględnieniem wrażliwości zębów pacjenta oraz zamierzonych do osiągnięcia efektów wybielania.

Dalsze czynności wykonywane są już tylko i wyłącznie przez pacjenta. Zgodnie z otrzymanymi od lekarza instrukcjami przeprowadza on nocną terapię z użyciem żelu oraz nakładek przez okres od 8 dni do 2 tygodni.Zróżnicowany czas terapii wynika z tego, że przy mniejszym stężeniu środka wybielającego konieczne jest wydłużenie czasu jego oddziaływania na zęby. Podczas wybielania używany jest specjalny żel wybielający, który Pacjent otrzymuje od nas w pakiecie wybielajacym. Istotne jest dobranie jego poziomu pH, który z reguły ma być zbliżony do pH panującego naturalnie w jamie ustnej pacjenta, dzięki czemu nie dochodzi do uszkodzenia szkliwa. Preparaty pochodzą w hurtowni medycznej, są certyfikowane,zatem mamy gwarancję bezpieczeństwa ich stosowania i świeżości.

Efekty wybielania nakładkowego

Efekty nakładkowego wybielania zębów w dużej mierze zależą od samodyscypliny i dbałości pacjenta. Bardzo ważne jest także przestrzeganie wytycznych co do diety w trakcie okresu wybielania oraz co najmniej tydzień po skończonym wybielaniu. Powinno się stosować wówczas tzw. „białą dietę”, co oznacza rezygnację z picia napojów barwiących takich jak mocna herbata, kawa, czerwone wino, soki owocowe, a także pokarmów, które mogłyby doprowadzić do zabarwienia zębów, np. jagody czy buraki.Zaleca się rezygnację z palenia tytoniu oraz stosowanie specjalnej pasty, którą również otrzymują Państwo w pakiecie wybielającym.

Przyjmuje się, że nakładkowe wybielanie zębów przeprowadzone przez pacjenta z należytą dbałością może zaowocować wybieleniem uzębienia o wiele tonów a efekty wybielania są w stanie utrzymać się 2-3 lata. 

W razie konieczności lub np. przed ważnym wydarzeniem można powtórzyć wybielanie po 6 miesiącach.Pacjent dokupuje tylko żele w naszej klinice, bez koniecznosci ponownego wykonania nakładek- co znacznie redukuje koszty wybielania. 

Wybielanie zębów nakładkowe uznawane jest za sprawdzoną przez lata i bezpieczną metodę wybielania zębów. Niskie stężenie srodka wybialającego wyklucza ryzyko nadwrażliwości czy uszkodzenia szkliwa przy jednoczesnym potencjale trwałych efektów ze względu na długi czas działąnia środka wybielacjacego w nocy- co umożliwia mu dojscie do najgłębszych warstw szkliwa. Nie sposób ukryć, że nakładkowe wybielanie zębów jest dużo tańszym sposobem poprawy stanu wizualnego uzębienia w porównaniu do innych metod.Z pewnością jest to jeden z powodów, dla których wybielanie nakładkami cieszy się większą popularnością niż alternatywne zabiegi.

UWAGA!

W internecie pełno jest ofert proponujacych zakup nakladek do wybielania- jednak odradzamy takie rozwiązanie ze względu na fatalne skutki uboczne jakimi są np. zaburzenia zgryzu, przeciażenia, bóle i uszkodzenia stawów skroniowo żuchwowych- są za grube! Częste alergie i odleżyny- robione z materiałów niemedycznych i niedopuszczonych do stosowania w jamie ustnej. Internetowe produkty są po prostu szkodliwe . Ponadto nikt nie bierze odpowiedzialnosci za skutki uboczne ich stosowania.

Cennik

Pakiet nocnego wybielania nakładkowego1200zł

W cenie zabiegu zawierają się 2 wizyty w gabinecie- pobranie wycisków oraz oddanie indywidualnych nakładek na szczękę i żuchwę wraz z instruktażem użytkowania, komplet żeli wybielających, żel reparacyjny oraz pasta podtrzymująca efekty wybielania.