Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Kiedy konieczne jest leczenie kanałowe?

 • w przypadku bólu zęba wynikającego z infekcji jego miazgi ( splotu naczyń krwionośnych i nerwów znajdujących się w jego wnętrzu) i toczącego się stanu zapalnego. 
 • w przypadku ropnego obrzęku wokół zęba
 • gdy występują przewlekłe zmiany zapalne w  kości, najczęściej niebolesne i  diagnozowane za pomocą RTG
 • ząb zniszczony od wewnątrz próchnicą sięgającą w głąb do jego nerwu
 • po urazie zęba w przypadku zaciemnienia jego korony
 • w przypadku zapalenia zęba wynikającego z choroby otaczającego go dziąsła i przyzębia
 • powtórne leczenie kanałowe ze względu na jego pierwotne, nieprawidłowe przeleczenie
 • nieprawidłowe ułożenie zębów przed założeniem koron i mostów

Dlaczego, jak leczenie kanałowe to tylko pod mikroskopem?

Mikroskop został zastosowany w stomatologii stosunkowo niedawno. Funkcja mikroskopu polega na niemalże 20-krotnym powiększeniu pola zabiegowego i precyzyjnym, mocnym doświetleniu kanałów zęba.  Pomaga on w identyfikacji wcześniej niewykrywalnych struktur, odróżnieniu tkanek patologicznych od zdrowych, umożliwia uwidocznienie wszystkich ujść kanałów korzeniowych, dostrzeganie przewężeń, obliteracji i perforacji, czy złamanych narzędzi.Powiększenie ułatwia sprawdzenie jakości wykonanego leczenia i precyzyjne oczyszczenie kanałów zęba. 

Jednym z podstawowych narzędzi lekarza stomatologa jest jego wzrok. Ciężko jest leczyć coś czego się nie widzi. Niestety pole zabiegowe ma powierzchnię kilku milimetrów, a leczenie dotyczy często struktur wielkości dziesiątych części milimetra, w związku z tym niemożliwym staje się przeprowadzanie precyzyjnego leczenia bez zastosowania odpowiedniego powiększenia oraz silnie, równomiernie i jednolicie oświetlonego pola zabiegowego. Niezbędnym narzędziem pracy staje się mikroskop zabiegowy.

Endodoncja pod mikroskopem jest leczeniem specjalistycznym, które nie jest oferowane w każdym gabinecie dentystycznym. Mikroskop zabiegowy umożliwia leczenie według najwyższych standardów, a prawidłowo przeprowadzony zabieg leczenia kanałowego pozwala uratować zagrożony usunięciem ząb. Praca w takim powiększeniu zmniejsza ryzyko powikłań, gdyż pozwala kontrolować wzrokiem obszar, w którym pracuje lekarz.

Co wyróżnia leczenie kanałowe w Gallus Dental Clinic?

W naszej klinice całość leczenia kanałowego  przeprowadzane jest :

 • bezboleśnie, dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego również z użyciem komputera Quicksleeper
 • z użyciem koferdamu,który chroni jamę ustną, zwiększa komfort pacjenta w trakcie zabiegu, zapobiega przenikaniu bakterii ze śliny w głąb zęba w trakcie leczenia, co niestety dzieje się przy każdym leczeniu kanałowym bez osłony ( koferdamu) przez co leczenie często jest nieskuteczne. 
 • krótki czas leczenia- leczenie odbywa się na 1 lub 2 wizytach
 • bez zatruwania zęba– wg najnowszych badań –  “trutki” do zębów są trujące dla organizmu i niszczą struktury przylegające do zęba,co pogarsza rokowanie, a dodatkowo przedłuża Pacjentowi niepotrzebnie ból .
 • w dużym powiększeniu z użyciem najnowoczesniejszego mikroskopu zabiegowego Zeiss Extaro (zapewnia doskonałą widoczność, umożliwia precyzyjne chemiczne i mechaniczne oczyszczenie kanałów oraz ich szczelne wypełnienie)
 • elektroniczny pomiar długości kanałów za pomocą endometru z dokładnością do 0,5mm !- co redukuje wykonanie zdjęć RTG w trakcie zabiegu – całkowicie bezpieczne dla kobiet w ciąży i  dzieci
 • opracowanie  przy użyciu silnika endodontycznego i narzędzi mechanicznych , co zapobiega ich łamaniu w trakcie leczenia i gwarantuje skuteczne oczyszczanie zainfekowanych kanałów
 • oczyszczanie za pomocą wielu środków chemicznych oraz  ultradźwiękowych narzędzi,aby wspomóc kawitację płynów w głąb kanałów zęba-skuteczna dezynfekcja przed wypełnieniem kanałów
 • szczelne wypełnienie kanałów uzyskujemy  stosując nowoczesny system termoplastycznej gutaperki wraz z biokompatybilnym uszczelniaczem- zminimalizowanie prawie do 0 mozliwosci alergii kontaktowych
 • kontrola leczenia przy użyciu zdjęć RVG (cyfrowej radiowizjografii)
 • CENA- w naszej placówce cena zależna jest od rodzaju zęba, a nie ilości kanałów, dzięki czemu znana jest już Pacjentowi na początku leczenia i nie zmienia się w jego trakcie. W cenie zawarta jest również stała odbudowa z włóknem szklanym.

Tak przeprowadzone leczenie kanałowe jest przewidywalne i pozwala uratować ząb, który w przeciwnym razie trzeba byłoby usunąć. Jest  w 95% skuteczne i daje szansę na wieloletnie utrzymanie zęba w jamie ustnej. Złożona budowa anatomiczna zęba czasami powoduje że nie da się osiągnąć 100% sukcesu pomimo prawidłowego, zgodnego z najnowszymi osiągnięciami medycyny leczenia. Dla zwiększenia szansy utrzymania zęba po leczeniu kanałowym do końca życia bez ryzyka pęknięcia rekomendujemy zaopatrzenie go wkładem z włókna szklanego i koroną protetyczną.

Cennik

Siekacze i kły + odbudowa włókno szklane1400zł
Przedtrzonowe + odbudowa włókno szklane1700zł
Trzonowce + odbudowa włókno szklane1900zł
Powtórne leczenie kanałowe - siekacze i kły + odbudowa włókno szklane1800zł
Powtórne leczenie kanałowe - przedtrzonowe + odbudowa włókno szklane2100zł
Powtórne leczenie kanałowe - trzonowce + odbudowa włókno szklane2300zł