Informacje

Sprawdź odpowiedzi na najczęstsze pytania

Potwierdzenie wizyty

Dzień przed terminem wizyty zadzwonimy do Państwa w celu przypomnienia i potwierdzenia terminu nadchodzącej wizyty. Jeżeli nie będą Państwo mogli odebrać telefonu- wyślemy smsa przypominaującego. Prosimy o potwierdzenie obecności do godz.15 dnia poprzedzającego wizytę - w przypadku braku potwierdzenia wizyty z Państwa strony- wizyta zostanie anulowana,a termin udostępniony Pacjentowi oczekującemu w kolejce na wolny termin.

Pierwsza wizyta w klinice

Przed pierwszą konsultacją prosimy wcześniejsze-15 minutowe przybycie do kliniki. Zostaną Państwo poproszeni o wypełnienie ankiety medycznej na podstawie której założymy Kartę Pacjenta oraz będzie potrzebna Państwa zgoda na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z wytycznymi RODO.Prosimy o zabranie dowodu osobistego w celu potwierdzenia Państwa danych osobowych,

Przyjmowanie leków

Jeżeli przyjmują Państwo leki prosimy również o przygotowanie ich nazw i dawek- zapobiegnie to wystąpieniu ewentualnych, przykrych w skutkach reakcji krzyżowych z lekami stosowanymi w gabinecie np. znieczuleniem dentystycznym.

Higiena jamy ustnej

Pamiętaj również o higienie jamy ustnej przed wizytą. Jeżeli zdarzy Ci się zapomnieć lub nie zdążysz np. odwiedzając naszą klinikę w pośpiechu po wyjściu z pracy- nie martw się! W toalecie dla Pacjentów będzie czekała na Ciebie jednorazowa szczoteczka z pastą.

Zdjęcie panoramiczne zębów

Jeżeli to Twoja 1 wizyta, przed konsultacją zostanie wykonane zdjęcie panoramiczne wszystkich zębów w celu dokładnej diagnostyki, jak również np. wykluczenia zmian nowotworowych kości szczęki i żuchwy. Jest to standardowa procedura badań przesiewowych w naszej klinice. Zaleca się wykonywanie kontrolnego zdjęcia szczęki i żuchwy co 2 lata.

Na wszystkie zabiegi w naszej klinice wymagana jest pisemna zgoda Pacjenta.

Voucher podarunkowy

Chciałbyś sprawić bliskiej Ci osobie pożyteczny i jednocześnie stylowy prezent? Kup voucher na zabiegi do Gallus Dental Clinic. Dzięki temu obdarowana osoba będzie mogła wykorzystać go na dowolny zabieg leczniczy lub estetyczny tj.wybielanie zębów czy profesjonalna higienizacja. Proteza na Dzień Dziadka? Wybielanie zębów na Dzień Kobiet? A może Implant pod choinkę? Decyzja należy do Ciebie. Vouchery podarunkowe na dowolnie wybraną kwotę są ważne są przez rok od daty zakupu.

Przygotowanie do badania tomografią CBCT

 • Przed badaniem pacjenci są proszeni o zdjęcie okularów, biżuterii (kolczyki, łańcuszki, wisiorki), spinek i wsuwek do włosów. Konieczne jest usunięcie ruchomych protez zębowych lub ruchomych aparatów ortodontycznych. Stałe aparaty ortodontyczne i protetyczne nie są usuwane. Nie trzeba wyciągać zawartości kieszeni, zdejmować zegarka, nie trzeba wyłączać telefonu.
 • Przed badaniem pacjenci zakładają na siebie fartuch ochronny, a elementy których pacjent będzie dotykał zostają pokryte jednorazową folią.
 • Podczas badania pacjent znajduje się w pozycji stojącej lub siedzącej. Osoby niepełnosprawne mogą być badane na swoich wózkach.
 • Badanie trwa około 10 sekund.
 • Kobieta w ciąży u stomatologa

  W naszej praktyce w ramach opieki stomatologicznej kobiet w ciąży prowadzimy profesjonalną higienizację oraz leczenie próchnicy, leczenie kanałowe, niezbędne zabiegi lecznicze oraz badania z wpisem do karty ciąży.

  Pierwszy trymestr ciąży to okres rozwoju zarodkowego, dlatego ostrzega się przed prowadzeniem planowych zabiegów stomatologicznych w tym okresie. Należy w tym czasie ograniczyć się tylko do tych zabiegów, które są absolutnie konieczne.Drugi trymestr ciąży jest często określany jako okres najbezpieczniejszy dla rozwoju płodu i może to być optymalny czas na przeprowadzenie niezbędnych ekstrakcji, leczenia ubytków wraz z ewentualnym leczeniem endodontycznym, z uwzględnieniem ochrony radiologicznej pacjentki i ograniczeniem czasu trwania wizyt. W trzecim trymestrze ciąży powinno się unikać planowych zabiegów stomatologicznych.

  Wykonywanie zdjęć RTG w ciąży.

  Bezpieczeństwo rentgenodiagnostyki stomatologicznej w ciąży – warto wiedzieć, że dawki stosowane w nowoczesnych aparatach do diagnostyki RTG są bardzo niskie, a kluczowe znaczenie ma kolimacja wiązki promieniowania oraz zastosowanie osłon ołowianych na badaną pacjentkę ze szczególnym uwzględnieniem ciężarnej macicy. Obszar naświetlania jest ograniczony tylko do głowy i szyi.

  W naszej praktyce posiadamy aparat tomograficzny emitujący najniższą dawkę promieniowania w swojej klasie. Dawka ta jest niemal taka sama jak w aparatach pantomograficznych. Ze względu jednak na różnorodność danych i badań w tym zakresie uważa się, ze diagnostykę RTG w ciąży powinno się ograniczyć do minimum i wykonywać jedynie w wysoce koniecznych przypadkach.

  Leki stosowane w ciąży u kobiet w ciąży.

  Stosowanie środków znieczulenia miejscowego i leków u kobiet w ciąży jest bezpieczne – stosuje się wtedy preparaty pozbawione działania obkurczającego naczynia krwionośne. Ważne, aby pacjentka zgłosiła lekarzowi, że jest w ciąży.

  W pierwszym trymestrze należy zachować szczególną ostrożność co do stosowania środków przeciwbólowych. Do krótkotrwałego stosowania polecany jest paracetamol w dawkach terapeutycznych. W przypadku ostrych infekcjilekarz może przepisać antybiotyk, najlepiej z grupy penicylin czy cefalosporyn. W okresie ciąży i karmienia bezwzględnie nie można stosować tetracyklin, sulfonamidów czy antybiotyków aminoglikozydowych.

  Masz dodatkowe pytania?

  W naszym gabinecie świadczymy usługi z różnych dziedzin stomatologii. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego pacjenta oraz bezboleśnie przeprowadzane zabiegi.