Higienizacja zębów

Czym jest kamień stomatologiczny i jakie są konsekwencje jego posiadania?

 Kamień nazębny, czyli groźna substancja będąca efektem mineralizacji płytki bakteryjnej pokrywającej zęby po każdym posiłku.  Stanowi doskonałe środowisko dla rozwoju bakterii próchnicy, które przy dostarczeniu pożywki w postaci cukrów zaczynają wydzielać kwaśne substancje uszkadzające  szkliwo zębowe- po uszkodzeniu wierzchnich tkanek zębów wspomniane drobnoustroje przenikają coraz głębiej, stopniowo infekując także miazgę zęba! Jeżeli stan zapalny osiągnie bardziej zaawansowane stadium, konieczne może okazać się przeprowadzenie leczenia kanałowego, będącego często ostatnią możliwością zachowania funkcjonalnego zęba przed usunięciem. Jeżeli dojdzie do uszkodzenia kości przez bakterie żyjące na powierzchni kamienia- ząb zacznie się ruszać i trzeba będzie go usunać.

Kamień powoduje również krwawienie dziąseł, fatalny stan wizualny zębów oraz przykry zapach z ust. 

Profilaktyka stomatologiczna opiera się przede wszystkim na przeprowadzaniu zestawu specjalnych zabiegów, mających za zadanie wyeliminować kamień nazębny i inne groźne osady, których nie można usunąć przy pomocy domowych metod.

Na pakiet higienizacyjny w Gallus Dental Dental Clinic składają się:

  • skaling ultradźwiękami – to zabieg, który wykonujemy na początku higienizacji i służy usuwaniu kamienia nazębnego. Opiera się on na skierowaniu ultradźwięków emitowanych przez nowoczesne urządzenie w stronę powierzchni zębów. Złogi kamienia zaczynają wpadać w drgania, odpadając z powierzchni zębów i przestrzeni międzyzębowych. Podczas skalingu usuwamy również kamień poddziąsłowy oraz z tych powierzchni do których nie dociera szczoteczka.
  • piaskowanie zębów – jest to mieszanka wody i specjalnego proszku stomatologicznego, wyrzucanego pod ciśnieniem na każdego zęba i każdą powierznię przez nowoczesne urządzenie. Wspomniany proszek zawiera dużą ilość fluoru, który wzmacnia szkliwo i jednocześnie usuwa ciemne, brązowe osady zębowe z trudnodostępnych miejsc.
  • polerowanie – za pomocą specjalnych gumek płaskie powierzchnie zębów są polerowane, w celu ich wygładzenia nadania i  odpowiedniego połysku 
  • piankowanie zębów – po profesjonalnym oczyszczaniu na oba łuki zębowe nakładana jest pianka o dużym stężeniu fluoru, który wnika w szkliwo wzmacniając ich strukturę.
  • instruktaż higienizacyjny- po skończonej procedurze przychodzi czas na odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania odnośnie pielęgnacji domowej zębów- zapytaj naszego dentystę o dobór odpowiedniej szczoteczki, pasty bądź wskazówki użytkowania nici dentystycznej.

Zdrowe zęby przez całe życie 

W dzisiejszych czasach można bardzo łatwo uniknąć leczenia stomatologicznego – jest to świetna wiadomość dla dentofobów! Wylecz ubytki w zębach, tak aby próchnica nie zarażała jednego zęba od drugiego i uzupełnij braki zębów ,aby odciążyć pozostałe i zapobiec ich pęknięciu. Następnie odwiedzaj nas co 6 miesięcy na profilaktycznych wizytach higienizacyjnych- w razie rozpoczynającej się infekcji zęba stomatolog będzie mógł zobaczyć pierwsze niepokojące objawy i przeciwdziałać ich rozwojowi.  Między wizytami konsekwentnie szczotkuj i nitkuj zęby w  domu wg.zaleceń lekarza.  Dzięki temu  oszczędzisz sobie zbędnych wydatków związanych z zabiegami, a co ważniejsze, unikniesz nadmiernego stresu.

Cennik

Usunięcie kamienia nazębnego – skaling ultradźwiękowy200zł
Usunięcie ciemnych osadów i przebarwień – piaskowanie200zł
Pakiet higienizacyjny (skaling ultradźwiękowy + piaskowanie + pianka)400zł
Zabieg znoszący nadwrażliwość i wzmacniający szkliwo z nanohydroksyapatytem - obejmujący szczękę i żuchwę150zł