Korony i mosty

O koronach i mostach porcelanowych

Korony  porcelanowe to uzupełnienia mocowane do odpowiednio przygotowanych zębów. Zastępują koronę naturalnych zębów,pokrywając go całkowicie i  chroniąc go przed pęknięciami czy złamaniem.

Mosty porcelanowe wykonywane są u osób z brakami w uzębieniu. Cementowane są na stałe na bazie własnych zębów Pacjenta i składają się z kilku połączonych ze sobą koron. 

Za  pomocą koron i mostów możliwe jest stworzenie wymarzonego uśmiechu w pięknej bieli i wykonanie  znaczącej poprawy kształtu zębów oraz uzupełnienia luk w uzębieniu Precyzyjnie wykonane uzupełnienie może służyć kilkadziesiąt lat.

wskazania do założenia koron i mostów:

 • mocno zniszczone zęby
 • zęby po leczeniu kanałowym 
 • estetyczna odbudowa  zębów
 • martwe, przebarwione zęby
 • poprawa kształtu i ułożenia zębów
 • uzupełnienie luk w uzębieniu

Co wyróżnia korony w Gallus Dental Clinic

 • Renomowane laboratoria protetyczne
  W celu zapewnienia naszym Pacjentom topowych  efektów estetycznych współpracujemy z renomowanymi laboratoriami protetycznymi w całej Polsce, w których powstają małe dzieła, nie do odróżnienia od naturalnych zębów.

 • Nowoczesny skaner 3D
  Dla osiągnięcia precyzyjnego odwzorowania warunków w jamie ustnej w przypadku wskazań medycznych korzystamy z nowoczesnego skanera wewnątrzustnego.

 • Kontrola w powiększeniu
  Kontrola szczelności  koron powoduje dokładne przyleganie uzupełnienia do tkanek, zapobiega próchnicy pod koronami.

 • CAD/CAM
  Korony w naszej klinice wykonywane są za pomocą technologii projektowania CAD/CAM- tzn.że są drukowane komputerowo w drukarkach 3D, co minimalizuje ryzyko błędu ręki ludzkiej.

 • Trwałość
  Korony wykonywane są z porcelany na precyzyjnej i trwałej podbudowie ze stopów cyrkonu medycznego, ceramiki czy metali. Wytrzymała podbudowa  jest całkowicie niewidoczna, dzięki dokładnemu pokryciu porcelaną i trwała dzięki nowoczesnym frezarkom 3D.

 • Wysoka estetyka
  Najważniejszym krokiem w wykonaniu koron jest odpowiedni dobór koloru i przezierności porcelany , tak aby nowe zęby wyglądały świeżo i naturalnie.

 • Uzupełnienia tymczasowe
  Zęby Pacjenta w widocznej strefie estetycznej są między wizytami zaopatrzone w korony tymczasowe- dla komfortu psychicznego pacjenta oraz redukcji doznań termicznych.

 • Bezbolesny zabieg
  Skuteczne znieczulenia miejscowe blokują całkowicie przewodnictwo bólu co daje komfort w trakcie trwania zabiegu szlifowania zębów.

Przebieg wykonania koron i mostów krok po kroku

1.Konsultacja protetyczna

Na pierwszej wizycie konsultacyjnej zostaje wykonana diagnostyka radiologiczna uzębienia oraz jego przegląd. Przedstawione zostają najlepsze możliwości odbudowy oraz ich koszty- indywidualne dla każdego Pacjenta. Po podjęciu decyzji o leczeniu następuje planowanie kolejnych wizyt.

2.Przygotowanie zębów oraz wycisk/skan

W zależności od kondycji dziąseł i stopnia higieny, na tej wizycie lekarz wstępnie  lub ostatecznie przygotowuje zęby pod uzupełnienie. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu. Następnie pobierany jest wycisk lub skan-indywidualnie do wskazań medycznych. Dobrany zostaje kolor docelowy nowego uśmiechu oraz wykonywane jest uzupełnienie tymczasowe.

3.Przygotowanie w laboratorium

Wycisk lub skan 3 D przesyłane są do laboratorium protetycznego, gdzie wykonywana jest praca ostateczna – uzupełnienie porcelanowe w formie koron lub mostu.

4.Tymczasowe osadzenie uzupełnienia

Gdy otrzymamy  z laboratorium gotowe uzupełnienie, zostaje dokonana kontrola szczelności oraz dopasowanie w zgryzie  i  zakładane jest ono na cement tymczasowy, co daje Pacjentowi możliwość oceny uzupełnienia, jego koloru oraz wprowadzenia ewentualnych korekt.

5. Ostateczny montaż koron/mostów

Po okresie adaptacji lub natychmiastowej akceptacji uzupełnienia przez Pacjenta , zostaje ono zamontowane do zębów na stałe,a Pacjent może cieszyć się nowym uśmiechem od razu po wyjściu z gabinetu.

Cennik

Korona porcelanowa na podbudowie metalowej1700zł
Korona porcelanowa na podbudowie cyrkonowej2000zł
Korona porcelanowa EMAX2000zł
Korona porcelanowa na podbudowie cyrkonowej PREMIUM2500zł
Licówka porcelanowa2000zł
MostWycena indywidualna
Korona tymczasowa wykonana w gabinecie150zł
Korona tymczasowa wykonana w laboratorium protetycznym300zł
Wkład koronowo-korzeniowy z włókna szklanego500zł
Ponowne cementowanie korony300zł
Usunięcie korony/mostuod 200zł
Mock-Up/Wax-up (1 ząb)100zł